Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej


Personel medyczny przy stole operacyjnym
 
 

Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Ginekologii Onkologicznej jest ośrodkiem stworzonym z myślą o Kobietach.
Diagnozujemy i leczymy od kilkudziesięciu lat pacjentki z najtrudniejszymi problemami w zakresie ginekologii, położnictwa i onkologii ginekologicznej.

Dla zapewnienia pełnej, całodobowej opieki w Oddziale zatrudnionych jest aktualnie 14 specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa, w tym 4 specjalistów ginekologii onkologicznej i 3 specjalistów w trakcie szkolenia z ginekologii onkologicznej oraz 5 rezydentów w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Ponadto dyżury całodobowe pełni zespół złożony z dwóch specjalistów ginekologii i położnictwa, specjalisty neonatologa oraz specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii. Pozwala to na sprawne zaopatrzenie pacjentek przebywających w oddziale oraz przypadków nagłych dyżurowych.

Całościowo oddział liczy obecnie łącznie 52 łóżka. 22 łóżka w Odcinku Ginekologicznym, 22 łóżka w Odcinku Położniczym oraz 8 łóżek w Odcinku Ginekologii zabiegów jednodniowych.

Mając na uwadze ogromne zaufanie jakim pacjentki nas obdarzają stale się rozwijamy. Nasz zespół nieustannie zdobywa doświadczenia na stażach krajowych i zagranicznych, konferencjach i sympozjach w gronie międzynarodowym. Mamy szczęście pracować z zespołem pasjonatów ginekologii i położnictwa co przekłada się na wysoką jakość opieki, empatię i radość z pracy. Zespół na bieżąco wdraża nowe sposoby leczenia zgodnie ze standardami Towarzystw Naukowych zarówno polskich jak i światowych.

Prowadzimy szkolenia, posiadamy również miejsca akredytacyjne do szkolenia z zakresu ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej.

 

Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej obejmuje ostatni budynek szpitala.

Na parterze budynku znajduje się odcinek ginekologii natomiast na pierwszym piętrze mieści się odcinek położniczy wraz z Blokiem Porodowym oraz Oddziałem Neonatologii.

Izba Przyjęć zlokalizowana jest na parterze budynku Pawilonu Operacyjnego. Na I piętrze mieści się Blok Operacyjny, natomiast na II piętrze mieści się Oddział Intensywnej Terapii oraz Oddział Ginekologii Jednego Dnia.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebook:

https://www.facebook.com/KatowickieCentrumOnkologii/

 

 

GALERIA:

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie 

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie


Data utworzenia
09-05-2018 (Tomasz Duniec)
Data modyfikacji
11-12-2023 (Michał Pisula)
Data publikacji
09-05-2018
Drukuj (PDF) bieżącej strony