Informacje o szkole rodzenia


W Katowickim Centrum Onkologii do wyjątkowej chwili narodzin przygotuje Cię profesjonalna Szkoła Rodzenia MIŚ KULECZKA
 
 
 
MAMO, TATO! Czekają na Was Położne z Bloku Porodowego i Oddziału Neonatologicznego Katowickiego Centrum Onkologii. Położne z doświadczeniem, wiedzą, a przede wszystkim pasją i miłością do tego co robią.
 
  1. PORÓD BEZ MITÓW
  2. TAJNIKI KARMIENIA PIERSIĄ
  3. POŁÓG
  4. NOWORODEK Z NAMI
 
Możesz wybrać opcję tygodniową, weekendową i indywidualną. W szkole rodzenia przygotujesz swój własny PLAN PORODU, dowiesz się czym są STANDARDY OKOŁOPORODOWE, dowiesz się co dobrze mieć w torbie do szpitala.
 
Przećwiczysz kąpanie, przewijanie i przystawianie do piersi niemowlęcia.

Szkoła Rodzenia Szkoła Rodzenia Szkoła Rodzenia Szkoła Rodzenia

 

W szkole rodzenia MIŚ KULECZKA możesz spotkać położne z Katowickiego Centrum Onkologii. Wśród nich są Anna Kwiecień-Merta (zwyciężczyni plebiscytu HIPOKRATES 2016 (https://dziennikzachodni.pl/hipokrates-2016-laury-dla-ludzi-medycyny-honorowy-tytul-dla-prof-mariana-zembali/ar/11539464), Małgorzata Skrzypczak, Małgorzata Polak, Anna Stasik, Karolina Haberka, Justyna Kulanty, Zuzanna Kuźnik.

To one zabiorą Was na Blok Porodowy. Możesz tu liczyć na pojedyncze sale porodowe z własną łazienką, nazywane przez nas salą malinową, limonkową i pomarańczową. Każda z nich ma inny, wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Szkoła Rodzenia Szkoła Rodzenia Szkoła Rodzenia

 

Do Twojej dyspozycji jest worek sako, piłka, drabinki, materac. Tak, to nie SPA, to nowoczesny blok porodowy, przygotowany specjalnie dla Ciebie. Możesz też przeżyć niezwykły poród w wodzie, gdyż jest tu profesjonalna wanna zarówno do immersji wodnej jak i porodu do wody. Każda pozycja porodowa nikogo tu nie dziwi. Koncentrację na porodzie ułatwi Ci stosowana tu aromatoterapia, Twoja ulubiona muzyka płynąca z głośników i przygaszone światło.

Czekają na Was niespodzianki i rabaty! Profesjonalna sesja fotograficzna! Indywidualna sesja z certyfikowanym coachem rodzicielskim.

Więcej szczegółów na www.miskuleczka.pl


Zapisy: kontakt@miskuleczka.pl lub tel. 601 55 89 53

 

 


Jeśli jesteś głodny wiedzy, kolejnym krokiem może być SZKOŁA RODZICA PLUS.

W programie:

  1. Wpływ wysokich technologii na młody mózg.
  2. Jak wspierać rozwój i stymulować lewą półkulę mózgu w czasie zabaw z dziećmi.
  3. Jak budować bezpieczną więź od narodzin.
  4. Jak zadbać o bezpieczny sen maluszka i co robić, gdy płacze.

 

Zapisy: kontakt@miskuleczka.pl lub tel. 601 55 89 53

 

 

Warsztaty:

„NAUCZ SIĘ RATOWAĆ SWOJE DZIECKO” - czyli pierwsza pomoc wobec dzieci i niemowląt

„Bezpieczna podróż malucha samochodem”

„Noszenie dziecka w chuście”

DLA TATY, raz w miesiącu, spotkania z cyklu Szkoły Taty „MĘSKI PUNKT WIDZENIA”.

 


Autor: Anna Stasik - doradca laktacyjny, mgr położnictwa, położna w Katowickim Centrum Onkologii

 

Szkoła rodzenia jako krok do świadomego przygotowania się do rodzicielstwa.

 

Wraz z momentem, gdy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, to często towarzyszy radość, ale również wiele pytań, czy dam radę? Wątpliwości, czy będę dobrą matką, czy z partnerem poradzimy sobie? Coraz częściej spotykamy się z trendem, że osoby oczekujące potomka chcą jak najlepiej i świadomie przygotować się do rodzicielstwa. Chcąc skutecznie i pod okiem profesjonalistów przygotować się do roli mamy i taty można wziąć udział indywidualnie bądź w parach w zajęciach Szkoły Rodzenia „Miś Kuleczka”. Spotkania odbywają się na terenie Katowickiego Centrum Onkologii.

Jednym z atutów szkoły rodzenia jest personel, w którym przeważają położne na co dzień pracujące w szpitalu na Raciborskiej. W trakcie zajęć przyszli rodzice mają możliwość zdobyć wiedzę z przebiegu ciąży i porodu, o metodach łagodzenia bólu porodowego, jak pielęgnować noworodka i jak sprawić, aby mieć szansę na efektywne karmienie piersią. To co może wyróżniać naszą szkołę na tle innych, to możliwość sprawdzenia się w działaniu.

W trakcie każdych zajęć mają miejsce elementy praktyczne, takie jak prawidłowe oddychanie, które będzie istotne przy porodzie, przewijanie i kąpiel lalek, ćwiczenie pozycji do karmienia piersią.

Atrybutem szkoły rodzenia jest symulator noworodka, który towarzyszy uczestnikom w trakcie zajęć. Ich zadaniem jest odpowiedzenie na potrzebę symulatora, który płacze, gdy może mieć m.in. potrzebę  przytulenia, nakarmienia czy też przewinięcia. Możliwość współpracy z symulatorem uwrażliwia rodziców na konieczność prawidłowego trzymania noworodka (gdy uczestnik zapomni o podtrzymaniu główki, zaczyna płakać). Jak w życiu!

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, gdzie panuje atmosfera otwartości i bliskości. Prowadzące starają się nie tylko przybliżyć wiedzę związaną z samym porodem czy wyzwaniami, jakie stoją przed rodzicami, gdy pojawi się dziecko. Dla nas ważna jest rodzina, dlatego w trakcie zajęć nieraz odwołujemy się do relacji, jakie panują w domu, a poprzez ćwiczenia staramy się je wzmacniać.

Dzięki obecności w zespole Szkoły Rodzenia również coacha rodzicielskiego, doświadczonych mam, uczestnicy mają możliwość skonfrontować swoje wizje na rodzicielstwo, wymienić się spostrzeżeniami, jak pojawianie się dziecka może wpłynąć na relacje.

Każdy z nas pragnie świadomie przygotować się do ważnych wydarzeń w naszym życiu. Jednym z nich są narodziny dziecka, warto więc wziąć udział w tych zajęciach, bo to nie tylko możliwość pozyskania dużej ilości wiedzy, sprawdzenia się w opiece nad symulatorem i możliwością wykonania licznych ćwiczeń utrwalających tą wiedzę.

Ta szkoła uwrażliwia także na rozpoznawanie potrzeb dziecka, wzmacnianie instynktu rodzicielskiego i budowaniu prawidłowych relacji w rodzinie.

 


Warto poczytać:

Hipokrates

 

 


Data utworzenia
09-05-2018 (Tomasz Duniec)
Data modyfikacji
20-04-2022 (Michał Pisula)
Data publikacji
09-05-2018
Drukuj (PDF) bieżącej strony