Robot chirurgiczny Da Vinci


Robot Da Vinci

Da Vinci - kolejna inwestycja w Katowickim Centrum Onkologii zrealizowana ze środków unijnych.

 

 

 


W ramach projektu "Nowoczesne technologie w walce z nowotworami. Zapewnienie kompleksowej opieki onkologicznej na terenie województwa śląskiego poprzez podniesienie jakości i dostępności profilaktyki, diagnostyki i leczenia onkologicznego w Katowickim Centrum Onkologii" zakupiony został robot chirurgiczny Da Vinci, który umożliwia przeprowadzanie precyzyjnych i małoinwazyjnych operacji. To przełom w leczeniu nowotworów ginekologicznych i endometriozy na Śląsku.

W prezentacji urządzenia, która odbyła się 28.11.2023 r., uczestniczyli marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, samorządowiec, działaczka społeczna - Katarzyna Stachowicz, prezydent Katowic Marcin Krupa oraz dyrektor placówki Włodzimierz Migacz.

"Możliwość zakupu tego sprzętu, a mówimy tutaj o kwocie blisko 21 milionów złotych, pokazuje, jak w praktyce pracują środki unijne. Robot DaVinci jest przykładem wykorzystania wiedzy człowieka, która przekuwa się w cud techniki ratującym życie, wykorzystywanym w najcięższych przypadkach chorób nowotworowych. Efektywność leczenia zależy jednak nie tylko od sprzętu, ale przede wszystkim odpowiednio wykwalifikowanej kadry, a Katowickie Centrum Onkologii dysponuje zespołem najlepszych specjalistów. Tu nie ma żadnej rywalizacji. To walka o nadzieję i zdrowie pacjentów. Będziemy zawsze wspierać takie projekty. Dobro pacjenta jest dla nas celem najwyższym" - powiedział marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

 

 

  

  

  

 

Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.facebook.com/slaskie/posts/662869629344644?ref=embed_post

 

 


Data utworzenia
29-11-2023 (Michał Pisula)
Data modyfikacji
04-12-2023 (Michał Pisula)
Data publikacji
29-11-2023
Drukuj (PDF) bieżącej strony