4. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, Pula REGIO: Pokonać raka! Doposażenie KCO w zestaw do histeroskopii


Logo Śląskie - Budżet Obywatelski

POKONAĆ RAKA! PODNIESIENIE JAKOŚCI I DOSTĘPNOŚCI DO ZABIEGÓW HISTEROSKOPOWYCH POPRZEZ DOPOSAŻENIE KATOWICKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W NOWOCZESNY ZESTAW DO HISTEROSKOPII WRAZ Z OPRZYRZĄDOWANIEM

GŁOSOWANIE: 24 SIERPNIA – 12 WRZEŚNIA 2022 R.

 

 

Katowickie Centrum Onkologii celem podniesienia jakości i dostępności do usług medycznych planuje zakupić w 2023 r. zestaw do histeroskopii wraz z oprzyrządowaniem.

W tym celu zgłoszono w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (Pula REGIO), projekt "Pokonać raka! Podniesienie jakości i dostępności do zabiegów histeroskopowych poprzez doposażenie Katowickiego Centrum Onkologii w nowoczesny zestaw do histeroskopii wraz z oprzyrządowaniem"

 

ODBIORCY PROJEKTU:
Odbiorcami zadania będą pacjenci Szpitala (mieszkańcy całego województwa).

ZAKRES PROJEKTU:
Bezpośrednim celem zadania jest podniesienie jakości i dostępności do zabiegów diagnostyczno-zabiegowych histeroskopii w warunkach szpitalnych, jako kontynuacja rozpoznania i leczenia chorób nowotworowych mieszkańców Katowic, Tychów, Mysłowic, powiatów bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego oraz pozostałej części województwa śląskiego poprzez zakup nowoczesnego zestawu do histeroskopii wraz z oprzyrządowaniem. W ramach zadania wykonana zostanie również integracja i konfiguracja z systemami PACS/RIS.

CEL PROJEKTU:
Zapewnienie wysokiej jakości leczenia za pomocą zestawu do histeroskopii pozwoli zmniejszyć umieralność na raka trzonu macicy oraz raka szyjki macicy pacjentów Katowickiego Centrum Onkologii – mieszkańców województwa śląskiego.
Projekt służyć będzie pacjentom Katowickiego Centrum Onkologii, dla których z uwagi na ograniczenia sprzętowe oraz sytuację związaną z COVID-19 ograniczona została dostępność do świadczeń medycznych w zakresie onkologii.
Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Katowickiego Centrum Onkologii pełni kluczową rolę w zakresie diagnostyki oraz leczenia chorób nowotworowych (m.in.: rak trzonu oraz szyjki macicy).
W 2021 roku w ramach Oddziału wykonano 126 zabiegów histeroskopowych oraz zoperowano 93 pacjentki z nowotworem lub stanem przed nowotworowym macicy. Zakup zestawu do histeroskopii wraz z oprzyrządowaniem pozwoli wykonywać rocznie trzy razy więcej zabiegów histeroskopowych.

KORZYŚCI PROJEKTU:
Kompleksowość i uniwersalność projektu pozwolą osiągnąć cele szczegółowe:

  1. Zmniejszenie kolejek, czasu oczekiwania na wykonanie procedur medycznych.
  2. Zwiększenie wykrywalności nowotworów.
  3. Zmniejszenie umieralności pacjentów na nowotwory.
  4. Wydłużenie okresu przeżywalności chorych na nowotwory.
  5. Skrócenie procesu diagnostyczno-zabiegowego dla chorych.
  6. Zwiększenie ilości zabiegów histeroskopii.
  7. Oszczędność kosztów w wyniku braku konieczności powtarzania badania/zabiegu.
  8. Oszczędność czasu.

GŁOSOWANIE:
Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności pacjentów oraz pracowników Katowickiego Centrum Onkologii do głosowania na zgłoszony projekt w dniach 24 sierpnia – 12 września 2022 r.

 

 


Data utworzenia
26-05-2022 (Michał Pisula)
Data modyfikacji
26-05-2022 (Michał Pisula)
Data publikacji
26-05-2022
Drukuj (PDF) bieżącej strony