2016-06-27
Unieważnienie postępowania (08.08.2016)


Katowickie Centrum Onkologii
ul. Raciborska 26, 40-074 Katowice

ogłasza przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej zamówienia poniżej 30.000 EURO na wykonywanie przeglądów technicznych, zgodnie z wymaganiami producenta, stołu terapeutycznego Polkam TBI będącego na wyposażeniu Katowickiego Centrum Onkologii, umożliwiających użytkowanie stołu
(znak sprawy: KCO/ PN/ 43/ 2016)

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.) – zwana dalej ustawą Pzp.

Sposób przekazania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – zwana dalej SIWZ
  1. SIWZ jest dostępna na stronie internetowej Centrum: www.kco.katowice.pl
  2. SIWZ można uzyskać pod adresem: Katowickie Centrum Onkologii, 40-074 Katowice, ul. Raciborska 26 – Dział Księgowości.
Na wniosek Wykonawcy SIWZ zostanie wysłana za zaliczeniem pocztowym (koszt 10 zł brutto).

Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie przeglądów technicznych, zgodnie z wymaganiami producenta, stołu terapeutycznego Polkam TBI będącego na wyposażeniu Katowickiego Centrum Onkologii, umożliwiających użytkowanie stołu.

Zakres prac w ramach przeglądów obejmuje w szczególności:

1. Inspekcja wizualna w ramach której Wykonawca musi:
  1. zweryfikować system osłon ich całość oraz kompletność elementów mocowania w celu potwierdzenia spełniania wymogów bezpieczeństwa,
  2. zweryfikować stan wszystkich zabezpieczeń elektrycznych:
    1. zabezpieczeń nadprądowych co do wartości i ich charakterystyki,
    2. zabezpieczeń różnicowo prądowych co do wartości i funkcjonalności,
    3. wyłączników awaryjnych co do ich funkcjonalności,
  3. zweryfikować integralność wszystkich podzespołów, części mechanicznych i elektrycznych,
  4. zweryfikować ogólny stan techniczny urządzenia, a w szczególności:
    1. stan połączeń elektrycznych,
    2. stan okablowania wewnętrznego a ze szczególną uwagą stan okablowania realizującego uziemienie podzespołów i elementów w zakresie spełniania wymogów normy oraz mocowania realizowanego przez połączenia śrubowe.
2. Przeprowadzenie testów bezpieczeństwa w zakresie:
  1. możliwości zdjęcia ze stołu pacjenta w każdych warunkach, w tym w szczególności w przypadku zaniku napięcia sieci zasilającej,
  2. mocowania podzespołów i elementów stołu, które mogłyby doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia ciała.
3. Wykonanie testów funkcjonalnych w zakresie i z użyciem zasad zawartych w Testach Akceptujących a w szczególności:
  1. sprawdzenie działania przycisków realizujących ruchy stołu oraz ich zatrzymanie,
  2. określenie stanu technicznego elementów wymiennych,
  3. sprawdzenie zakresów ruchów,
  4. sprawdzenie poprawności działania oraz regulacja systemu odczytu położenia informującego o położeniu blatu i kolumny stołu.
4. Wykonanie, w przypadku przeglądów technicznych a dla przeprowadzonych napraw wybiórczo – zależnie od zakresu naprawy, prac regulacyjnych i konserwacyjnych a w szczególności:
  1. sprawdzenie poprawności działania wraz z kontrolą występujących luzów wszystkich układów napędowych,
  2. sprawdzenie mocowania wszystkich podzespołów, kontrola stanu elementów mocujących podzespoły,
  3. sprawdzenie elementów przenoszenia napędów (w szczególności obciążenia silnika realizującego ruch góra-dół), prowadnic, łożysk,
  4. kontrola płynności ruchów oraz głośności działania napędów i przemieszczania się podzespołów stołu względem siebie,
  5. sprawdzenie zgodności odczytów elektronicznych ze skalą mechaniczną,
  6. sprawdzenie i w razie potrzeby regulacja wyłączników ograniczających ruchy,
  7. konserwacja podzespołów rozdzielni zasilającej,
  8. przegląd paneli i płytek elektronicznych,
  9. smarowanie mechanizmów stołu będących w ruchu a w szczególności:
    1. łożysk,
    2. prowadnic,
    3. śrub napędowych.
5. W przypadku zaistnienia sytuacji wymiany wadliwie działających części/ podzespołów cena przeglądu musi uwzględniać wymianę na nowe.


Zamawiający nie dopuszcza składania ofert:
- częściowych,
- wariantowych.

Oznaczenie przedmiotu zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV:
– 50421000-2 Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego.

Wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia
  1. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji harmonogram przeglądów technicznych w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy.
  2. Wykonawca zobowiązuje się przystąpić do przeglądu zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z Zamawiającym.
  3. Uzgodnione daty przeglądów technicznych stołu terapeutycznego Polkam TBI będą przekazywane w formie pisemnej przy pomocy faksu.
  4. Zamawiający wymaga posiadania przez Wykonawcę świadectwa autoryzacji producenta stołu terapeutycznego Polkam TBI na serwisowanie oraz udostępnienie go na wezwanie Zamawiającego.
  5. Dopuszcza się wprowadzenie odpowiednich zmian wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadku zmiany:
    1. stawki podatku od towarów i usług,
    2. wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
    3. zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne.
    4. Zasada i tryb wprowadzenia zmiany w przypadku określonym w ust. 5 pkt 1 to podpisany przez Strony aneks obowiązujący od daty rozpoczęcia obowiązywania aktu prawnego wprowadzającego zmianę, zaś w przypadku opisanym w ust. 5 pkt 2 i 3 zmiana wprowadzana będzie na wniosek Strony w terminie 30 dni w formie aneksu do umowy po udokumentowaniu, że zmiany, o których mowa w ust. 5 pkt 2 lub 3 będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę o ten koszt, po wykazaniu przez Wykonawcę przy pomocy dokumentów wpływu zmiany wskazanych regulacji na koszty wykonania zamówienia i będzie wykazywała realny wpływ zmiany obciążeń publicznoprawnych na koszty wykonania zamówienia, a Wykonawca przy pomocy dokumentów i obliczeń wykaże koszty zmian, które w formie dokumentów zostaną załączone do umowy, w szczególności będą to kalkulacje kosztów pracy z oferty, w stosunku do kosztów pracy wynikających ze zmiany przepisów.

Termin realizacji zamówienia: przez okres 48 miesięcy od daty zawarcia umowy jednak nie dłużej niż do czasu wyczerpania wartości umowy.

Opis warunków udziału w postępowaniu
W postępowaniu mogą uczestniczyć Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp oraz dołączą do oferty dokumenty, o których mowa w dziale SIWZ Zawartość Oferty tj.:

1. Wypełnią i podpiszą Załączniki do SIWZ.

2. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy Pzp Wykonawcy dołączą do Oferty:
a) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. (Wykonawca musi wykazać się co najmniej jedną usługą odpowiadającą swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia),

3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp Wykonawcy dołączą do Oferty:
a) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) w stosunku do osób fizycznych podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy Oświadczenie Wykonawcy, stanowiące Załącznik Nr 7 do SIWZ – dotyczy osób fizycznych.

4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5. Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp t.j. w przypadku, gdy w przedmiotowym postępowaniu złożyły ofertę podmioty należące do tej samej grupy kapitałowej, chyba, że wykażą, że istniejące pomiędzy nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji (o ile dotyczy) albo oświadczenie, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.

Wadium
W postępowaniu nie jest wymagane wadium.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie na zasadzie spełnia/ nie spełnia, na podstawie złożonych przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu.

Kryterium oceny ofert:
Cena brutto za przedmiot zamówienia – 100%

Miejsce i termin złożenia i otwarcia ofert
Oferty należy złożyć do dnia 08.07.2016 r. do godz. 10:00 w Katowickim Centrum Onkologii, ul. Raciborska 26 – Kancelaria Dyrektora.
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 08.07.2016 r. o godz. 11:00 w Katowickim Centrum Onkologii, ul. Raciborska 28, budynek Przychodni, II piętro, Sekcja Zamówień Publicznych.

Termin związania ofertą wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert.

Zamawiający nie ogranicza
możliwości ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla Wykonawców, u których ponad 50% pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.

Zamawiający nie zamierza
1. zawierać umowy ramowej,
2. ustanawiać dynamicznego systemu zakupów,
3. zastosować aukcji elektronicznej przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający nie przewiduje
1. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
2. zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
3. udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia,
4. istotnej zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy,
5. unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do
1. zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu opublikowanego w Biuletynie Zamówień Publicznych o której mowa w art. 12a ustawy Pzp. W przypadku dokonania zmiany w ogłoszeniu, Zamawiający – o ile zajdzie taka konieczność – przedłuży termin składania ofert o czas niezbędny do wprowadzenia zmian w ofertach,
2. zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia z zachowaniem wymogów o których mowa w art. 38 ust. 4–6 ustawy Pzp. Zamawiający niezwłocznie przekaże dokonaną zmianę wszystkim Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz umieści ją na stronie internetowej.

Osoba upoważniona do udzielania informacji - lek. med. Witold Nowak – Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa
Telefon: 32/ 2511-761
Fax: 32/ 2514-533

Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 27.06.2016 r.


Dodatkowe materiały:
06.07.2016 - Zapytania 06.07.2016 - Zapytania 07.07.2016 - Zmiana terminu składania ofert 07.07.2016 - Zmiana terminu składania ofert 08.08.2016 - Uniewaznienie postepowania 08.08.2016 - Uniewaznienie postepowania
12.07.2016 - Zmiana terminu składania ofert 12.07.2016 - Zmiana terminu składania ofert SIWZ SIWZ Załącznik nr 1 do SIWZ Załącznik nr 1 do SIWZ
W celu poprawnego działania strona wykorzystuje mechanizm plików cookies.
Dalsze przeglądanie stron oznacza zgodę na zapisywanie tych plików w urządzeniu, z którego korzystasz.
W przypadku braku zgody, należy wyłączyć obsługę plików cookies w przeglądarce.
© 2003 by